Zbrojní Průkaz

Stručný popis, jak získat zbrojní průkaz.

Jestli jste se rozhodli získat a stát se držitelem zbrojního průkazu, je třeba absolvovat následující postup:

  1. návštěva praktického lékaře, který vám vystaví potvrzení o zdravotní způsobilosti, můžete mu zároveň donést tento formulář – Zdravotní formulář PDF
  2. poté navštívit místní oddělení policie zbraně a střeliva na Plavské ulici, kde vyplníte tuto přihlášku PDF a domluvíte si termín, který vám ochotně sdělí pracovníci PČR. Obvyklá čekací doba na termín zkoušek je 14 dní až 2 měsíce.
  3. poté se doma učíte zákon o zbraních, možnost ke stáhnutí PDF, zároveň si procvičujete testové otázky k tomuto zákonu. Testové otázky si můžete stáhnout do telefonu či je procvičovat u PC. Otázky ZDE.
  4. Zhruba týden před termínem zkoušek, doporučujeme nás kontaktovat a domluvit si termín, kdy nás navštívíte (zavoláte) a domluvíte si termín návštěvy na naší střelnici. Během této návštěvy vám vysvětlíme problematiku zkušebního komisaře a vysvětlíme otázky z praktické části zkoušky o zbrojní průkaz. Poté si zastřílíte ze zbraní, které budou součásti zkoušky.
  5. Dostavíte se na termín zkoušky a snad úspěšně složíte kompletní zkoušku.
  6. BLAHOPŘEJEME

Orientační cena našeho kurzu se pohybuje 2.000.- až 2.500.- za osobu. Cena záleží také na počtu ran vystřelených při učení střelby.